بازی انفجار یک بازی شرطی است که مبنای آن بر اساس محاسبات ریاضیات و اعداد و ارقام است. شانس هم در انفجار دخیل است. در این مطلب سایت انفجار ۱۱۰ به منصفانه بودن آن می پردازیم.

قبل از اینکه در مورد منصفانه یا غیر منصفانه بودن بازی انفجار بگوئیم، بهتر است با توضیحاتی در مورد خود بازی انفجار شروع کنیم.

بازی انفجار چیست؟

بازی انفجار یک بازی آنلاین در حوزه ی شرط بندی است که مبتنی بر الگوریتم و محاسبات ریاضیاتی است. برنامه نویس الگوریتم بازی انفجار گفته است که این بازی مهیج بر اساس پیش بینی ضرایب و شانس عمل می کند. در واقع، چنانچه شما بتوانید در نمودار بازی انفجار، ضریب بعدی را حدس بزنید و بدانید که ضریب در کجا بسته می شود، می توانید قبل از بسته شدن ضریب، برنده شوید.

نحوه شروع بازی انفجار

بازی انفجار به این صورت است که در دست از بازی یک ضریب از صفر شروع شده و همانطور که در عکس هم مشاهده می کنید، بالا می رود تا اینکه در جایی بسته می شود. شما باید برای برنده شدن، قبل از اینکه هر دست شروع شود، باید ضریبی که ممکن است در این دست بیاید را پیش بینی کنید. در واقع، باید ضریب دور بعد بازی انفجار را حدس بزنید، به عنوان مثال، شما حدس می زنید که ضریب دست بعد انفجار روی عدد ۵ متوقف می شود. البته به یاد داشته باشید که هر چقدر ضریب انتخابی شما بالاتر باشد، در واقع ریسک بیشتری کرده اید و احتمال باخت شما هم به طبع بیشتر است. کاربرانی هستند که بسیار محتاطانه بازی می کنند. در مقابل، کاربران دیگری ترجیح می دهند پر ریسک بازی کنند.

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشه !
آیا هک بازی انفجار وجود دارد؟

 

آیا بازی انفجار منصفانه هست

با توضیحاتی که دادیم به مبحث اصلی مقاله بازگردیم، آیا بازی انفجار منصفانه است؟‌ در این مورد دو استدلال داریم که عبارتند از:

۱.ضرایب بازی انفجار پیش از اینکه بازی شروع شود، مشخص شده و نمی تواند در حین بازی تغییر پیدا کنند. این ضرایب تا پایان بازی در سرور نگه داشته می شوند و هر دو طرف یعنی سایت و کاربران نمی توانند ضرایب را مشاهده کنند. تنها پس از بسته شدن هر دور بازی ضریب را می توان مشاهده کرد. به این جهت، امکان تقلب سایت در ضرایب وجود ندارد.  به کاربران نشان داده نمی شوند.

۲. ضرایب بازی انفجار به صورت تصادفی مشخص می شوند. برای اینکه موضوع را بهتر درک کنید، یک مثال ساده بزنیم. فرض کنید که پیش از شروع هر بازی انفجار، ضرایب آن را در یک گاو صندوق قرار دهیم و کلید آن را هم به صاحب سایت بدهیم. پس از بازی هم صاحب سایت در گاو صندوق را باز کند و تایید کند که ضرایبی که در بازی مشخص شدند، همان ضرایبی بوده اند که در گاو صندوق بوده اند. اما توضیح ریاضیاتی این مسئله هم روش رمزنگاری MD5 است. در این روش رمزنگاری، مقداری رشته ای ایجاد می شود. ضریب بازی انفجار هم از این مقدار رشته ای محاسبه می شود.

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشه !
بررسی 5 روش تشخیص ضریب انفجار

سپس این مقدار که همان ضریب بازی انفجار است به وسیله روش رمزنگاری MD5 رمزگذاری می شود. در پایان بازی هم این مقدار رشته ای یا همان ضریب به کاربران نمایش داده می شود.