آذر, 1398 بدون نظر خبر ورزشی

9 پیشنهاد فیفا برای لیگ قهرمانان اروپا

دوهه ، قطر (AP) – رئیس جمهور فیفا ، جیانی اینفانتینو 9 پیشنهاد از شرکت هایی که به دنبال خرید حق پخش تجاری و پخش برای یک رقابت جدید باشگاه هستند را ارزیابی می کند که وی امیدوار است پر سودترین فوتبال جهان باشد و لیگ قهرمانان اروپا را غاصب کند.

آخرین مهلت روز پنجشنبه گذشته است تا سرمایه گذاران بتوانند مناقصه هایی را برای انتخاب مجدد جام جهانی کلوپ ، که قرار است از ژوئن 2021 با مرحله گروهی 24 تیمی آغاز شود ، ارائه دهند.

اینفانتینو روز جمعه گفت: “جام جهانی باشگاه تبدیل به بهترین رقابت باشگاهی در جهان خواهد شد – هر کاری که فیفا انجام می دهد باید بهترین باشد.”

ما نباید در مورد موفقیت تجاری نگران یا شرمنده باشیم. من می خواهم که جام جهانی کلوپ از نظر کیفیت در زمین ، بلکه از نظر درآمد بهترین باشد. ”

جاه طلبی های فیفا برای حضور پررنگ تر در فوتبال باشگاهی ، فراتر از مسئولیت اصلی معمول خود در برگزاری مسابقات تیم های ملی ، چالشی را برای لیگ قهرمانان اروپا که توسط یوفا اداره می شود ، به وجود می آورد ، جایی که اینفانتینو قبل از انتخاب دبیر کل دبیر کل ، برای اجرای بازی جهانی در سال 2016 بود.

برای پیش بینی فوتبال وارد سایت شوید و اقدام به پیش بینی برای یک برد لذت بخش کنید.

وی گفت: “لیگ قهرمانان اروپا از سراسر دنیا سرمایه می گیرد … و پول به کجا می رود؟ به اروپا ، “گفت اینفانتینو. “بدیهی است ، این رسالت یوفا است. مأموریت فیفا جهان است. اگر ما بتوانیم پرداخت کنیم و می توانیم درآمد بیشتری برای کلوپ ها ، کلوپ های بزرگ ، 10 ، 12 اروپایی یا 15 یا هرچند تعداد زیادی داشته باشیم ، در آینده 20 بلکه در 30 دنیا خواهد بود ، پس کار خوبی انجام داده ایم ”

اینفانتینو با پیش بینی 30 تیم ، گسترش جام جهانی باشگاه ها را در آینده فراتر از قالب جدیدی که ابتدا در ماه مارس توسط شورای فیفا تصویب شده ، پیش بینی می کند.

نسخه مقدماتی نسخه هفت تیمی سالانه جام جهانی باشگاه ها در قطر برگزار می شود ، که لیورپول برنده لیگ قهرمانان اروپا در فینال شنبه ، فلامنگو قهرمان آمریکای جنوبی را بازی می کند.

قرار است لیورپول در بین 8 تیم اروپایی که در سال 2021 حضور دارند در مرحله گروهی 24 تیمی قرار بگیرد که یک بازی پلی آف پیشنهادی بین قهرمانان چین و اقیانوسیه را دنبال می کند.

اینفانتینو در دوحه گفت: “اگر بخشی از آنچه تولید می کنیم می توان در سراسر دنیا سرمایه گذاری کرد ، بنابراین فکر می کنم ما کارهای خوبی انجام داده ایم.”

در یک سند مناقصه به سرمایه گذاران بالقوه دیده شده توسط آسوشیتدپرس ، FIFA گفت که “این مسابقات را به بزرگترین تجربه فوتبال باشگاهی جهان تبدیل می کند.” به شرکتها این فرصت داده شد تا پیشنهادات خود را ارائه دهند ، که فیفا گفت ممکن است شامل “پارامترهای جایگزین مسابقات باشد. “پیرامون” فرکانس ، قالب ، روند صلاحیت و مشارکت تیم ”

قابهای Infantino تمایل فیفا برای حضور بیشتر در باشگاه بازی به عنوان تمایل به جبران عدم تعادل جایی که چند تیم اروپایی مانند لیورپول برای طرفداران جهانی در نظر گرفته می شوند.

اینفانتینو گفت: “اگر می خواهید فوتبال را در جهان توسعه دهید و این وظیفه فیفا باید باشد ، بنابراین ما باید 50 باشگاه در سراسر دنیا آرزو و هدف داشته باشیم.” “این به معنای 50 باشگاه نیست که در جام جهانی کلوپ بازی می کنند … 50 باشگاه که مردم در سراسر جهان می توانند خود را با آنها شناسایی کنند.

وی افزود: “و ما باید به این فکر کنیم که چه نوع سکو و رقابت هایی را می توانیم به آنها ارائه دهیم. جام جهانی جدید باشگاه مطمئناً راهی است که در آن جهت پیش می رود. ”

گفته می شود فلورنتینو پرز ، رئیس جمهور رئال مادرید ، ایده اینفانتینو را برای ایجاد دو لیگ جهانی ، هر کدام با 20 تیم ، در این ایده جلب کرده است.

اینفانتینو گفت: “من در مورد خیلی چیزها با همه صحبت می کنم.” “گوش دادن به همه مهم است.”

این اسپانیایی ماه گذشته به عنوان رئیس اتحادیه باشگاه های فوتبال جهان که به تازگی ایجاد شده بود ، به زوریخ رفت و به عنوان رئیس اتحادیه جدید باشگاه های فوتبال جهان – یک نهاد رقیب در انجمن باشگاه های اروپا که از نزدیک با یوفا مطابقت دارد ، دیده می شود.

الكساندر سفیرین ، رئیس یوفا ، به “طرح خودخواه و پرهیزكارانه” پرز حمله كرده است و می گوید “این امر فوتبال را به وضوح خراب می كند.”

اینفانتینو همچنین به مخالفت فیفا در لیگ های مرزی اشاره کرد.

ما باید برای بحث و گفتگو آزاد باشیم. بلژیکی ها و هلندی ها در مورد ایجاد لیگ بنلوکس بحث می کنند و این بحث ها 20 سال است که ادامه دارد و ما همیشه می گویم نه ، زیرا ما مبتنی بر لیگ های ملی هستیم.

اما شاید این کمک کند؟ شاید تنها راه برون رفت باشد ، شاید در اروپا مجبور باشند در این مورد فکر کنند ، شاید در آفریقا. من چیزی راجع به آفریقا پیشنهاد می کردم.

فکر می کنم وظیفه داریم این موارد را مطالعه کنیم ، پس خواهیم دید که کجا می رود. ”

منبع : foxsports

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *